بادگیر کرمانی در امارات متحده عربی

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
Подробнее на сайте: http://python-3.ruhttp://computermonster.ru
http://hightechcomp.ruhttps://python-scripts.comhttp://hardcomputer.ruhttp://codingway.ru
http://collect-pc.ruhttp://build-biz.ru http://pro-java.ruhttps://themes-wp.org http://run-pc.ru http://gromder.nethttp://pythonlearn.ruhttp://live-code.ruhttp://collect-computer.ru
بادگیر کرمانی در امارات متحده عربی


بادگیر، برجهایی که در ایران برای تهویه بر بام خانه ها ساخته می شود. بادگیر را همچنین بالای آب انبارها و دهانهٔ معدن ها برای تهویه می سازند. در خانه ها هوای خنک از بادگیر، که نوع ابتدایی تهویهٔ مطبوع به شمار می رود، به اتاق های طبقهٔ همکف یا زیرزمین ها فرستاده می شود. بادگیر از مظاهر و سمبل های تمدن ایرانی است. ولی با اینکه این سمبل ایرانی و بخصوصی کرمانی توجهی به آن نمیشود.

بادگیر کرمانی در امارات متحده عربی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

توطئه‌های اشرف بر ضد جمهوری اسلامی

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (2 رأی)
توطئه‌های اشرف بر ضد جمهوری اسلامی

در دوران حاکمیت رضا خان و محمد رضا شاه ، علاوه بر حاکمیت استبداد و دیکتاتوری ، مردم هیچ گونه نقش و جایگاهی در نظام سیاسی نداشته و بیگانگان تعیین کننده سرنوشت کشور بودند ، مفاسد اخلاقی و اقتصادی دولتمردان در کشور بیداد می کرد و هرصدای حقیقت جو ، عدالتخواه و آزاده ای با خشونت تمام ساکت می شد.

ادامه مطلب...

توطئه‌های اشرف بر ضد جمهوری اسلامی - 4.5 out of 5 based on 2 votes

شیخ شدیداً از رشوه بیزار بود!

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رأی)
شیخ شدیداً از رشوه بیزار بود!

 


 تنکابنی برای موضوعی که با منافع ملی ایران در تضاد بود، دست به دامان شیخ زد ولی این بار نیز مأیوس برگشت...


* پیشنهاددهندگان رشوه، ناکام باز می‏گردند!
اصولاً تاریخ، مواردی را نشان می‏دهد که به شیخ، پیشنهاد رشوه شده تا از نظر و تصمیم خویش بازگردد، ولی او قاطعانه از قبول این امر سرباز زده است. یکی از کسانی که کوشید با رشوه دادن به شیخ، مقصود خویش را پیش ببرد ولی ناکام برگشت، محمدولی خان ملقب به نصرالسلطنه و سپهدار تنکابنی (بعداً سپهسالار) بود.

ادامه مطلب...

شیخ شدیداً از رشوه بیزار بود! - 5.0 out of 5 based on 2 votes

دوره صفوی: رونق نگارگری

نوشته شده توسط آذر - کارمند.

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (4 رأی)
دوره صفوی: رونق نگارگری

با مرگ سلطان حسین بایقرای تیموری در حدود سال 1911هـ.ق نیروهای جدیدی در شرق و غرب ایران بوجود آمدند. نیروهای ازبک به رهبری محمد شیبانی از منطقه ی اطراف رودخانه ی سیردریا برخاستند و در سال 913ه،.ق اندکی بعد از مرگ سلطان حسین ، هرات را متصرف شدند. اسماعیل در همین ایام ، نیروهای قزلباش را در گیلان و اردبیل دور خود جمع کرد تا انتقام خون پدرش را از شیروانشاه آق قویونلو بگیرد. او از نوادگان شیخ صفی اردبیلی بنیانگذار فرقه ی صوفیان در اردبیل بود که تا اواسط قرن نهم هـ.ق ثروت و قدرت فراوانی به دست آورده بود.
اسماعیل موجب شکست آق قویونلو در سال 906هـ.ق در آذربایجان شد و بر غرب و قسمت هایی از آسیای صغیر استیلا یافت و تا سال 913 هـ.ق بغداد و خوزستان را نیز به زیز سلطه ی خود درآورد. شاه اسماعیل بعد از غرب متوجه شرق شد و در سال 915 هـ.ق خان شیبانی را در مرو شکست داد و به این طریق وارث و جانشین دودمان تیموری در ناحیه ی خراسان گردید. او در سال 920 هـ.ق در جنگ چالدران از سلطان سلیم عثمانی شکست خورد.

ادامه مطلب...

دوره صفوی: رونق نگارگری - 5.0 out of 5 based on 4 votes

چند سکانس از یک ترور

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (2 رأی)
چند سکانس از یک ترور


استدلال‌های آیت‌الله خامنه‌ای در مورد خیانت‌های بنی‌صدر به گونه‌ای بود که در جلسه‌ی نهایی بررسی عدم کفایت سیاسی رییس‌جمهور در مجلس، نمایندگان موافق با عدم کفایت، با در اختیار قرار دادن وقت خود، از ایشان خواستند تا در آن جلسه هم صحبت کنند.


پایگاه اطلاع‌رسانی khamenei.ir به بررسی ترور حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مسجد اباذر تهران در سال 1360 پرداخته است.

1

با پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا که منافع خود را در ایران از دست رفته می‌دید، تلاش‌های گسترده‌ای را برای براندازی این نظام نوپا آغاز کرد. علاوه بر فعالیت‌های گسترده‌ی جاسوسی و ایجاد غائله‌های قومی در نواحی مرزی ایران که با محوریت سفارت آمریکا در تهران سامان‌دهی می‌شد، سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) هم طرح فونیکس (phoenix) را برای مقابله با انقلاب اسلامی مردم ایران طرح‌ریزی کرد. بر اساس این طرح، باید سران نظام نوپای اسلامی از میان برداشته می‌شدند تا جمهوری اسلامی به زانو درآید.

ادامه مطلب...

چند سکانس از یک ترور - 4.5 out of 5 based on 2 votes

دختر شورشی دربار

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 3.00 (2 رأی)
دختر شورشی دربار


شاهزاده همیشه آرزوی سفر به اروپا و آشنایی با زنان اصلاح طلب آنجا را داشت. وی زمانی که همسر «قوللر آقاسی»(دومین همسرش) بود، با فروش جواهرات خود و با کمک یک زن فرانسوی قصد سفر به اروپا را کرد که با مخالفت سخت خانواده خود و همسرش روبرو شد و ناگزیر از سفر بازماند


یکی از نخستین مدافعان حقوق زنان در ایران، «تاج السلطنه» دختر « ناصرالدین شاه »، مشهورترین پادشاه قاجار است. با وجود تعلق به خاندان سلطنتی، تاج السلطنه جانب حق را فرونگذارد و به انتقاد از اوضاع نابسامان مملکت، عدم توجه به پیشرفت کشور و سیاست های نسنجیده پدر و به ویژه برادرش « مظفرالدین شاه » پرداخت.

با وجود مکتوبات اندک تاریخی در مورد زنان، این شاهزاده قاجار با نوشتن خاطرات خود که در آن دوره از تاریخ، اقدامی نادر از سوی زنان محسوب می شد، کندوکاو در مورد زندگی، سرنوشت، افکار و عقاید خود را برای آیندگان آسان تر نموده است. بسیاری از پژوهش هایی که درباره وی صورت گرفته، برگرفته از دست نوشته ها و خاطرات خود اوست که بخشی از آن به صورت نسخه خطی در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران نگهداری می شود و در سال 1362 ه.ش توسط دکتر منصوره اتحادیه و سیروس سعدوندیان به چاپ رسیده است. این کتاب با اصلاحاتی توسط مسعود عرفانیان به چاپ چهارم رسید.

ادامه مطلب...

دختر شورشی دربار - 3.0 out of 5 based on 2 votes

بنیانگذار سلسله قاجار

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
بنیانگذار سلسله قاجار


قاجار بخش وسیعی از صفحات تاریخ سیاسی اجتماعی ایران را به خود اختصاص داده است. زندگینامه بنیانگذار این سلسله پادشاهی؛ یعنی آغا محمدخانٰ موضوعی است که در این نوشتار بدان پرداخته شده است.


خاندان و تولد

آغا محمد خان فرزند محمد حسن خان قاجار است که در 27

ادامه مطلب...

بنیانگذار سلسله قاجار - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نامه خصوصی شهید بهشتی به امام خمینی

نوشته شده توسط حسین - مدیر.

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
نامه خصوصی شهید بهشتی به امام خمینی

گر بینش دوم را می‌پذیرید ما برویم دنبال طلبگی


اگر دو بینش در اداره امور جمهوری اسلامی ادامه یابد، نه کارهای جاری مردم سر و سامان پیدا می‌کند، نه مشکلات موجود دینی و فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی این مردم رنج‌دیده و محروم و ایثارگر با سرعت و قاطعیت کافی حل می‌شود.


شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی در اسفند 59، و در حالی که آماج تمام حملات و تهمت‌ها و تخریب‌های کمرشکن ضدانقلاب قرار گرفته بود، نامه‌ای خصوصی به امام نوشته بود. فتوکپی پاک‌نویس این نامه، سالها بعد و بین دست نوشته‌های شهید بهشتی یافت شد. متن کامل نامه را بخوانید:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

تهران جمعه 59/12/22

استاد و رهبر بزرگوار

السلام علیکم و رحمة اللّه و برکاته

سنگینی وظیفه فرزندتان را بر آن داشت که این نامه را به حضورتان بنویسد و حقایق را به عرضتان برساند.

ادامه مطلب...

نامه خصوصی شهید بهشتی به امام خمینی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

هنرهای گرافیک در تمدن یونان

نوشته شده توسط آذر - کارمند.

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رأی)
هنرهای گرافیک در تمدن یونان

 

نخستین نمونه ی شناخته شده نگارش یونانی بر اساس الفبای فنیقی، روی یک گلدان دیپیلون متعلق به حدود 700 سال پیش از میلاد پیدا شد.
یونانی ها اصطلاحات مهمی در شکل حروف و اسامی الفبای فنیقی به وجود آوردند از آنجا که در زبان گفتاری یونان بر حروف صدادار تکیه می شد، آنان برای پنج مورد از این حروف ، یعنی A,E,I,O,U علائم دیگری در نظر گرفتند. آنان با این کار الفبای متشکل از بیست و پنج حرف پدید آوردند که پاسخگوی همه ی حروف مهم زبان شان بود.
افزودن علائمی برای حروف صدادار و نیز برای حروف بی صدا، گام نهایی در آفرینش الفبای آوایی واقعی بود. اکنون همه ی قطعات در جای خود قرار داشتند. از لحاظ نظری همه ی زبان های گفتاری را می توان با یک الفبای آوایی به نگارش درآورد. یونانی ها جهت نگارش راست به چپ فنیقی را نیز برگرفتند

ادامه مطلب...

هنرهای گرافیک در تمدن یونان - 5.0 out of 5 based on 2 votes

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi