فاز جدید جنگ آمریکا و ایران

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رأی)
گزارش خرابی لینک

فاز جدید جنگ آمریکا و ایرانرئیس کمیته ی انتخابی دائم اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در خلال سخنان خود در ارائه ی مجدد "لایحه اشتراک و محافظت از اطلاعات سایبری" اظهار داشت: "ما با کشوری مانند ایران مواجهیم که ضمن افزایش توانمندی ‌های خود در زمینه ی سایبری، برای ایجاد اخلال و یا حمله به اقتصاد آمریکا، رفتاری عقلایی در پیش نخواهد گرفت.

امروزه رسانه‏ ها وابسته به غرب تلاش دارند قدرت نـرم و گفتمان حاکم بر جهان از سوی آمریکا را بر اذهـان مردم جهان افزایش دهند زیرا در عـصـر رسـانـه ”ٹهای جهانی گفتمان هر جا که تولید و توسط هر کسی که ساخته شود، در صورتی که در فضای رسـانـه جـاری شود، قـدرت می”ٹآفریند. از این رو امروزه باید اذعان کرد دیگر رمز گشایی از گفتمان رسانـه ‏ای آسـان نیست. استراتـژی و تکنیـک”ٹهای به کار گرفته شده به راحتـی قـابــل تشخیص نیستند، چـرا که از یک منطـق و قالب خاص و کلیشه ‏ای استفاده نمی”ٹ کنند تا با آگاهـی از آنان بر گفتمان تبلیغی شان چیره شد.

در نگاه اول تولیـد، پــردازش، تحلیـل و چینش اخـبـار از نوعی سادگی پیروی می”ٹکنند، ولی هرچقدر تخصصی ‏تر نگریستـه شود، آگـاهـی به پـیـچـیــده بودن آنان بیش ‏تر می”ٹشود. اخبار با تحلیل عجین شده است و در فواصل مختلف با بسته ‏بندی”ٹهای متنــوع تزئیــن می”ٹ گردد و به خورد مخاطب داده می”ٹشود.

در این راستا "مایک راجرز"، از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، اظهار داشت: "ایران، مهمترین تهدید سایبری علیه آمریکا به شمار می ‌رود. ایران می ‌تواند حملات سایبری ویرانگری را علیه زیرساخت‌ های حیاتی ایالات متحده انجام دهد. اگرچه چین و روسیه نیز در حال اجرای عملیات ‌های جاسوسی گسترده ‌ای در فضای سایبری هستند، ولی رهبران ایران برای اجرای حملات مخرب سایبری، در مقایسه با آنها با تردیدهای کمتری مواجه‌ اند."

ما با کشوری مانند ایران مواجهیم که ضمن افزایش توانمندی ‌های خود در زمینه ی سایبری، برای ایجاد اخلال و یا حمله به اقتصاد آمریکا، رفتاری عقلایی در پیش نخواهد گرفت

رئیس کمیته ی انتخابی دائم اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در خلال سخنان خود در ارائه ی مجدد "لایحه اشتراک و محافظت از اطلاعات سایبری" (که بیشتر با عنوان CISPA شناخته می‌ شود) اظهار داشت: "ما با کشوری مانند ایران مواجهیم که ضمن افزایش توانمندی ‌های خود در زمینه ی سایبری، برای ایجاد اخلال و یا حمله به اقتصاد آمریکا، رفتاری عقلایی در پیش نخواهد گرفت." راجرز در ادامه مدعی شد: "ایران پیش از این، با حمله به شرکت نفت "آرامکو" در عربستان سعودی - در ماه اوت گذشته - و شرکت گاز "راس‌ گاز" در قطر، تمایل خود را برای انجام چنین حملاتی در خارج از مرزهای خود نشان داده است. این حملات به پاک شدن اطلاعات 30 هزار کامپیوتر و قطع دسترسی کارکنان شرکت ‌های مذکور به ایمیل ‌های خود، به مدت بیش از یک هفته منجر شد."

هر چند که دولت ایالات متحده تاکنون هیچ نهادی را به عنوان مقصر این حملات معرفی نکرده است، ولی راجرز، براساس گفتگوهایی که با تحلیل ‌گران امنیت سایبری بخش خصوصی داشته، 99.9 درصد مطمئن است که ایران در پشت این حملات قرار دارد. راجرز معتقد است: "چنین امری، از سطح جدیدی از توانمند‌های ایران حکایت دارد. آنها آشکارا و جسورانه عملیات خود را ارتقاء بخشیده ‌اند. اکثر افراد عقیده دارند که این اقدام با هدف بررسی و تحقیق صورت گرفته است، آنها درصدد شناسایی نقاط ضعف سیستم‌ های ما و یافتن راه بهتری برای بازگشت و ایجاد اخلالی فاجعه‌ بار در ایالات متحده‌ اند. مجسم کنید که نفوذ به این سیستم ‌ها و از کار انداختن آن، دستکاری و تغییر اطلاعات و از بین بردن داده‌ ها تا چه حد می ‌تواند فاجعه ‌بار باشد. چنین اقدامی به ‌راحتی می ‌تواند شرکتی را نابود و ورشکسته کند."

وی با اشاره به غیر محتمل بودن حمله ی سایبری روسیه و چین در زمان صلح به ایالات متحده گفت: "اما این موضوع در مورد ایران صدق نمی ‌کند. به نظر من، ایرانی‌ ها خواهان و آماده افزایش اقدامات خود علیه ایالات متحده ‌اند. در اینجا ما با کشوری مواجه هستیم که در صحنه‌ بین ‌المللی به شدت منزوی شده و تحریم‌ ها واقعاً به آن ضربه زده است. ما شاهد بودیم که آنها شرکت "آرامکو" را مورد حمله قرار دادند. همین کشور درصدد ترور سفیر عربستان در واشنگتن دی‌ سی بود. این رژیم پیرامون حملاتی از این دست عقلانی تصمیم ‌گیری نمی‌ کند."

منبع: تبیان

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
فاز جدید جنگ آمریکا و ایران - 4.5 out of 5 based on 2 votes

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi