ضرورت راه‌اندازی شبکه تلویزیونی هنری

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

 ضرورت راه‌اندازی شبکه تلویزیونی هنری

سهم خواهی هنرمندان تجسمی از صدا و سیما

قباد شیوا معتقد است که صدا و سیما ایران نیز همچون سایر کشورها باید شبکه مستقل هنری داشته باشد

قباد شیوا در گفت و گو با خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: با وجود برنامه های متعدد ورزشی و سریال های خانوادگی و میزگردهای سیاسی ضرورت اختصاص برنامه و حتی شبکه مستقل هنری احساس می گردد.

به گفته او در کشورهایی که هنرحتی پیشینه ای ندارد؛ برای جذب اقشار مختلف به هنرهای گوناگون شبکه های صرف هنری راه اندازی شده است حتی 24 ساعته برنامه پخش می کنند. به طور مثال در کشور ایتالیا بیش از 12 کانال هنری وجود دارد که در این شبکه ضمن پخش روند سیر هنرهای تجسمی در طول تاریخ، به معرفی هنر معاصر و مدرن می پردازد و برنامه های آموزشی های متعددی برای آموزش هنر پخش می گردد.

این گرافیست پیشکسوت که جوایز بین المللی متعددی دریافت کرده است؛ با اشاره به تمرکز مراکز هنری در تهران گفت: تمرکز هنرمندان و مراکز هنری در تهران سبب شده است که تنها قشری خاص از اشخاص بتوانند از آخرین تحولات هنری که بخش عمده آنها در قالب نمایشگاه ها به نمایش عموم گذاشته می گردد با خبر شوند و فردی که به طور مثال در زابل زندگی می کند هرگز فرصت و امکان این را پیدا نکند که از این دستاوردها مطلع شود و یا حضور یک استاد پیشکسوت را درک کند و از تجربیات او بهره مند شود. اما وقتی شبکه هنری راه اندازی شود از بابل تا زابل همه می توانند از دستاوردهای هنری مطلع شوند.

به گفته شیوا؛ هنرهای تجسمی تنها درمطبوعات سهم اندکی دارند آن هم درحد خبری کوتاه و ضرورت کار کارشناسی بر روی آثارهنری در رسانه ملی به خوبی احساس می گردد.

وی درخصوص این که اگر برنامه سازان صدا و سیما ازاو به عنوان کارشناس دعوت به همکاری کنند؛ آیا خواهد پذیرفت گفت: نه تنها من بلکه استادان پیشکسوت و جوان بسیاری می باشند که می توانند اطلاعات خود را چه در قالب برنامه های نقد و بررسی آثارهنری و چه برگزاری دوره های آموزش هنر که از صدا و سیما پخش شود دراختیار عموم علاقمندان بگذارند و اگر از من دعوتی به عمل آید با کمال میل خواهم پذیرفت.

این دانش آموخته نقاشی افزود: وقتی برنامه ضعیفی در طول سالیان متمادی از رسانه ملی پخش می گردد ناخودآگاه این تصور را در سطح ملی بوجود می آورد که هنرنقاشی این قدر سهل وصول و بازاری است

شیوا همچنین با انتقاد از برنامه آموزش نقاشی توسط “باب راس”‌ گفت: باب راس یکی از هنرمندان بازاری و دسته چندمی آمریکایی است که به مدت 10 سال در شبکه تلویزیونی آمریکایی اقدام به آموزش نقاشی عامه پسند پرداخت با این که 18 سال از درگذشت او می گذرد اما همچنان تنها برنامه آموزشی نقاشی که از صدا و سیمای ایران پخش می گردد؛ برنامه اوست و این موضوع جای پرسش اساسی دارد که آیا هنرمندان ایرانی توانایی آموزش هنر در صدا و سیما را ندارند که یک برنامه دوبله شده که سی دی های آن در همه فروشگاه های هنری موجود است از صدا و سیما پخش شود.

این دانش آموخته نقاشی افزود: وقتی برنامه ضعیفی در طول سالیان متمادی از رسانه ملی پخش می گردد ناخودآگاه این تصور را در سطح ملی بوجود می آورد که هنرنقاشی این قدر سهل وصول و بازاری است.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
ضرورت راه‌اندازی شبکه تلویزیونی هنری - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi