آرایش ویژه شب‌های محرم!

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (3 رأی)
گزارش خرابی لینک

آرایش ویژه شب‌های محرم!

یکی از تصاویر محرم در سالهای اخیر، جمعی از دختران و زنانی هستند که با موهای بلوند که تنها قسمتی از آن با شال کوچک مشکی پوشیده شده است، پوست‌های برنزه و آرایش‌های غلیط در پیاده رو‌ها و خیابان‌های شهر حضور پیدا می‌کنند و به تماشای مراسم عزاداری می‌پردازند…

down.jpgبقیه در ادامه مطلب...

 وقتی که عقربه‌های ساعت، عدد نه را نشان می‌دهد، مریم و مرجان که چند ساعتی را مقابل آیینه به ارایش مو و صورت خود پرداخته‌اند به همراه مادر و احتمالا خاله و سایر دختران فامیل و در و همسایه راه خیابان‌های شهر را در پیش می‌گیرند تا به اصطلاح در عزاداری سالار شهیدان شرکت کنند. در این میان اما تنها نکته‌ای که به آن فکر نمی‌کنند این است که برای حضور در مراسم عزاداری باید مناسک آن را هم به جای اورد تا لاقل ظاهرشان شبیه به زمانی نباشد که به عروسی می‌روند!

وقتی جایگاه صاحب مجلس رعایت نمی‌شود

اگر دخترکان و زنان بزک کرده پیش از حضور در مراسم عزاداری عاشورا، برای لحظه‌ای به جایگاه بزرگمردی بیندیشند که در سالگرد شهادت جوانمردانه‌اش حضور دارند، شاید کمی به خود آمده و دست از این آرایش‌ها و پوشش‌های نامتناسب بردارند. اما مثل اینکه دهه محرم برای عده‌ای بهانه‌ای برای برگزاری کارناوال‌های شبانه و پوشش و آرایش‌های نابهنجار و نامناسب شده است تا به این بهانه در خیابان‌های حضور پیدا کرده و خودنمایی کنند.

موی بلوند و پوست برنزه در ردای مشکی

یکی از تصاویر محرم در سالهای اخیر، جمعی از دختران و زنانی هستند که با موهای بلوند که تنها قسمتی از آن با شال کوچک مشکی پوشیده شده است، پوست‌های برنزه و آرایش‌های غلیط در پیاده رو‌ها و خیابان‌های شهر حضور پیدا می‌کنند و به تماشای مراسم عزاداری می‌پردازند. این حضور بی‌پرده اما بیش از اینکه در راستای عزاداری باشد، می‌تواند توجه عزاداران را به سوگواری خالص دور کند.

وقتی نظارت خانواده‌ها کمرنگ می‌شود

یکی دیگر از اتفاقاتی که در شبهای محرم به وقوع می‌پیوندد این است که برخی از دختران و پسران نوجوان به بهانه حضور در مراسم عزاداری، ساعاتی از شب را که در سایر روزهای سال بدون حضور خانواده نمی‌توانستند بیرون از خانه به سر ببرند، در خیابان‌های سپری می‌کند و در خلا نظارتی خانواده‌ها ممکن است در خیابان‌های شلوغ شهر در چنین شب‌های گرفتار روابطی بشوند که در ادامه خطراتی را برایشان در پی داشته باشد.

آشنایی‌های خیابانی و شب‌های محرم

پیکی دیگر از اتفاقاتی که در شبهای محرم به وقوع می‌پیوندد، آشنایی‌های خیابانی است که به واسطه بیرون ماندن‌های شبانه دختران و پسران اتفاق می‌افتد، اشنایی‌هایی که در بیشتر موارد به دوستی‌های مقطعی و دور از نظارت خانواده‌های می‌انجامد و به آسیب‌های دنباله داری را برای خانواده‌های و نوجوانان به دنبال می‌آورد و همین مسائل است که لزوم نظارت بیشتر خانواده‌ها به حضور شبانه فرزندانشان در این خیابان‌ها را پر رنگ‌تر می‌کند.

تب مانکنی در شب‌های محرم

البته در کنار دختران و زنان بدحجابی که در مراسم عزاداری سالار شهیدان دیده می‌شوند، بسیار هم هستند پسرانی که با مدل‌های موهای آنچنانی و لباس‌های نامناسب در این مراسم شرکت می‌کنند، چه عزاداران درون دستجات که به زنجیرزنی و سینه زنی می‌پردازند و چه پسرانی که با ظواهری که بیشتر برای خودنمایی آراسته شده راه مراسم غزاداری را پیش می‌گیرند و انگاری بیش از اینکه به دنبال سوگواری باشند، قصد جلب توجه از تماشاگران غیرهمجنس خود دارند. این روز‌ها هم در میان پسران جوان عزادار امام حسین بسیارند پسرانی که با مدل موهای فشن و لباس‌های تنگ و نامناسب تنها برای تماشا کردن و تماشا شدن قدم در خیابان‌ها می‌گذارند.

لزوم فرهنگسازی رسانه‌ای در خصوص حجاب

به رغم برخوردهای سلبی نیروی انتظامی در مسئله حجاب در قالب گشت ارشاد و طرح‌های امنیت اخلاقی اما در ‌‌نهایت این برخورد‌ها نتوانست تاثیر چندانی بر روند بی‌حجابی دختران و بانوان بگذارد و هنوز هم که هنور است، اگر ترس از گشت ارشاد و پلیس و دستگیری نباشد، بی‌حجابی بسیار پر رنگ‌تر در معابر عمومی شهر دیده خواهد شد. زمان محرم هم استثنایی برای این مسئله همیشگی نیست و در این میان نه نیروی انتظامی که نهادهای فرهنگسازی مانند رسانه‌ها هستند که باید تمهیدی بیندینشد تا خود دختران و زنان به نسبت به لزوم حجاب و تاثیر آن در مصونیت در اجتماع اگاهی پیدا کنند، نه اینکه با ارعاب و تهدید مردم را به نوع خاصی از حجاب مجبور شوند.

این شب‌هایی که مردم با یاد سالار شهیدان در مراسم عزاداری امام حسین شرکت می‌کنند و در میان این گریه‌ها و عزاداری‌ها به دنبال حاجت خود می‌گردند، چه بهتر است که جوانان هم برای حضور در این محافل کمی رعایت صاحب مجلس را کرده و با پوشش و حجابی در این مجلس حضور به هم برسانند که بتوانند به بهترین نحو از ثواب این شب‌ها بهره‌مند شوند.

منبع: تبیان

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
آرایش ویژه شب‌های محرم! - 5.0 out of 5 based on 3 votes

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi