مستهجن نگاری نوین!

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

مستهجن نگاری نوین

 آمارها نشان می ‌دهد که در ابتدا سایت‌ های مستهجن فقط تصاویر عریان زنان و مردان را نشان می‌ دادند و‌لی در دهه ی اخیر پا را فراتر نهاده و تصاویری از اعمال شنیع و زننده ‌ای همچون هم‌ جنس‌ بازی، تجاوز جنسی، ارتباط جنسی با محارم و حتی مقاربت جنسی انسان با حیوان را به نمایش گذارده ‌اند.

امروزه اینترنت تبدیل به وسیله‌ ای برای دستیابی آسان کودکان به مستهجن‌ نگاری شده است. در دسترس بودن محتوای مستهجن در فضای وب باعث می ‌شود که این عمل برای بسیاری از کودکان و نوجوانان تبدیل به یک عادت و سپس اختلال روانی مخفی شود. اختلالی که در بسیاری از موارد ریشه ی بزهکاری‌ های جنسی می باشد. در این راستا و با بررسی یکی از بزرگترین سایت‌ های مستهجن غربی، آمارها نشان داده که تعداد دفعات نمایش صفحات مختلف سایت 4.4 میلیارد بار در هر ماه بود و در هر ماه 350  هزار نفر مستقل (با آی ‌پی منحصر به فرد) از این سایت بازدید می‌ کردند و میانگین زمانی که هر کاربر در این سایت صرف کرده است حدود 15 دقیقه در روز بوده است.

تحقیقات نشان می ‌دهد ماهانه در فضای اینترنت حدود 29 پتابایت مطالب مستهجن اعم از متن، فیلم، تصویر و... منتشر می ‌شود. با بررسی دومین سایت مستهجن مشخص شد حدود 100 ترابایت مطالب مستهجن بر روی هاست این سایت ذخیره شده است و این مطالب همگی منتشر شده. اما آن ‌چه باعث دغدغه ی خاطر محققان شده و آن‌ ها را بر آن داشته تا در این زمینه صحبت به میان آورند، صرفا تنها مسئله ی نگاه کودکان و نوجوانان به تصاویر افراد عریان و یا حتی دیدن تصاویر مستهجن نبوده، بلکه مسئله مهم ‌تر، نوع تصاویری است که باور و فرهنگ و اعتقادات یک کودک، نوجوان، جوان و حتی بزرگسال را تحت تاثیر خود قرار می ‌دهد (جنگ نرم).

اما آن ‌چه باعث دغدغه ی خاطر محققان شده و آن‌ ها را بر آن داشته تا در این زمینه صحبت به میان آورند، صرفا تنها مسئله ی نگاه کودکان و نوجوانان به تصاویر افراد عریان و یا حتی دیدن تصاویر مستهجن نبوده، بلکه مسئله مهم ‌تر، نوع تصاویری است که باور و فرهنگ و اعتقادات یک کودک، نوجوان، جوان و حتی بزرگسال را تحت تاثیر خود قرار می ‌دهد

مسلماً تغییر باورها و نگرش ‌های شکل گرفته افراد، بسیار سخت ‌تر از القای نگرش‌ های سالم برای رویارویی آن‌ ها با این‌ گونه تصاویر ترسیم شده است، به ویژه که در مورد کودکان زیر سن بلوغ و نوجوانانی که در آستانه ی بلوغ قرار دارند، می تواند باعث تجربه ی زود هنگام مفهوم ارتباط – عاطفی و فیزیکی – آن هم با دخالت و هدایت عوامل بیرونی گردد. دکتر "مارک سوسین" رئیس انجمن روان ‌شناسان کودکان و نوجوانان نیویورک چنین می‌ گوید: "این قبیل مسائل با پُرکردن خلاهایی که با رویاها و خیالات کودک پر می‌ شوند و به کمک تصاویر عینی که تا به حال به ذهن کودک خطور نکرده، خواب و خیال او را به یغما می برند." و این دقیقا همان چیزی می باشد که غربی ها در راستای رسیدن به اهداف خود به آن نیازمندند.


آمارها نشان می ‌دهد که در ابتدا سایت‌ های مستهجن فقط تصاویر عریان زنان و مردان را نشان می‌ دادند و‌لی در دهه ی اخیر پا را فراتر نهاده و تصاویری از اعمال شنیع و زننده ‌ای همچون هم‌ جنس‌ بازی، تجاوز جنسی، ارتباط جنسی با محارم و حتی مقاربت جنسی انسان با حیوان را به نمایش گذارده ‌اند. محققان بر این باورند که دیدن تصاویر مستهجن و اعتیاد به دیدن آن‌ها موجب شده که مردان تمایل زیادی به برقراری ارتباط جنسی با هم‌ جنس خود داشته باشند. به همین دلیل است که در کشورهای غربی، ازدواج همجنس ‌گرایان سر و صدای زیادی ایجاد کرده و متاسفانه تا جایی پیش ‌رفته که حتی در بعضی از این کشورها، این ‌گونه ازدواج‌ ها رسمیت پیدا کرده و این افراد از حق قانونی برخوردار شده‌ اند.

برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی در بین جوانان، والدین و معلمان و اساتید می ‌بایست نسبت به تهدیداتی که در فضای مجازی وجود دارد آگاه شوند و راهکارهای مناسب را برای مقابله با این‌ گونه تهدیدات فرا گیرند

برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی در بین جوانان، والدین و معلمان و اساتید می ‌بایست نسبت به تهدیداتی که در فضای مجازی وجود دارد آگاه شوند و راهکارهای مناسب را برای مقابله با این‌ گونه تهدیدات فرا گیرند؛ زیرا والدین، معلمان و اساتید نقش بسزایی در آگاه‌ سازی و فرهنگ‌ سازی جوانان و نوجوانان دارند و باید توجه داشت که تفاوت فرهنگ شرق و غرب، اسلامی و غیر اسلامی، تنها دلیل امتناع از این گونه برنامه ها نیست بلکه مسئله ی اصلی حول محور "جنگ نرم" در گردش می باشد یعنی انحراف از عقاید و ارزش ها در راستای هدف دشمن.

منبع: تبیان

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
مستهجن نگاری نوین! - 4.7 out of 5 based on 3 votes

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث «مومن آیینه مومن است»، شما نیز آیینه ما باشید و با یادآوری نقاط ضعف و قوت پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته مهم:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی، تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi