روشهای کسب احترام در محیط کار

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

روشهای کسب احترام در محیط کار 

احترام به معنای احساس ارزش و اعتبار برای افراد است و خود فرد آن را به دست می آورد. با اینکه همه ی انسانها شایسته احترام هستند، اما متاسفانه حقیقت این است که برخی از افراد قادر به کسب این احترام نیستند. البته راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید خود را در موقعیت هایی قرار دهید که احترامی را که سزاوار آن هستید به دست آورید. مهمترین عوامل در این زمینه احترام گذاشتن به دیگران، احترام گذاشتن به خودتان، داشتن اعتماد به نفس، نترسیدن از تصمیم گیری و ... است. این عوامل به شما کمک می کند تا احترامی را که شایسته شماست کسب کنید.

مسلماً هر کسی احترام را دوست دارد، تنها شاید درجه ی آن متفاوت باشد، امّا مطمئناً هیچ کس نمی تواند منکر این نیاز  حتّی در حدّ کم باشد.

اگر انتظار دارید که دیگران با شما با احترام رفتار کنند، اولین قدم این است که با دیگران با احترام رفتار کنید. اگر رفتاری غیر محترمانه با دیگران دارید، برای آنها هم احترام گذاشتن به شما دشوار خواهد شد. احترام گذاشتن به دیگران نشانه این است که خود شما نیز شایسته احترامید. ضمن اینکه هیچ ابزار مدیریتی به اندازه احترام مهم نیست لذا می‌خواهیم روشهایی مطمئن برای کسب آن به شما ارائه دهیم. تجارت و کسب و کار بیشتر به مسایل مالی مربوط می‌شود اما پولی که در هر سازمانی قابل خرج کردن است احترام است. اگر شما فرد قابل احترامی شناخته شوید مسلما در کسب و کارتان هم شناخته شده تر بوده و ارزش و اعتبار بالاتری را دارا هستید.

برخلاف تصور عامه، داشتن یک شغل با رده بالای سازمانی یا مدیریتی، نمی‌تواند برای فرد احترام بیاورد. در یک کلام باید گفت که شغل و کار و میزان  درآمد و .. برای افراد احترام و ارزش به ارمغان نمی اورد بلکه احترام به دست آوردنی است و بسته به سبک برخورد و نحوه تعامل افراد با اطرافیان دارد.

 در واقع روشهایی برای کسب احترام نزد دیگران وجود دارد که عبارتند از:
- قابل اعتماد باشید. اگر مردم متوجه شوند که آن کسی که وانمود می‌کنید نیستید به شما احترام نخواهند گذاشت. انسانها یک توانایی ذاتی در یافتن (فهمیدن) تظاهر و تقلب دارد و آدم‌های متقلب را غیرقابل اعتماد، ناامن و حتی گاهی اوقات بی ارزش (بی‌اهمیت) می‌دانند. از طرف دیگر، انسانها همیشه به طرف افرادی که صادق نبوده و متظاهر نیستند جذب می‌شوند. بنابراین خود واقعی بودن پایه‌ای برای کسب احترام است.

 -نکته سنج و دقیق باشید: اگر در ارتباط با مردم نکته سنج باشید ودر ارتباطات تان دقیق باشید و اطرافیان در تعامل با شما بفهمند که واقعا به حرف‌هایشان گوش داده می‌شود و آنچه را که درباره مشکلات شان، آرزوهایشان، ترس شان و اهداف شان و ... برای شما عنوان می کنند نزد شما بااهمیت است؛ به شما اعتماد بیشتری کرده و برای تان احترام قایل خواهند بود. این آگاهی به شما کمک می‌کند که بفهمید چطور می‌توانید بهترین کمک را به آنها بنمایید.

اگر استفاده از شایعات در محل کار آسان و ساده باشد هیچکس برای فردی که نمی تواند رازی را نزد خود نگهدارد احترامی قایل نخواهد شد

- با خرد و بصیرت باشید. محیطکار این پتانسیل را دارد که منبع شایعات کوچک و جزیی باشد  لذا در ارتباطات خود و صحبتهایی که رد و بدل می کنید حساس و دقیق بوده و اگاهانه رفتار کنید.

اگر استفاده از شایعات در محل کار آسان و ساده باشد هیچکس برای فردی که نمی تواند رازی را نزد خود نگهدارد احترامی قایل نخواهد شد. اگر اطرافیان و همکاران متوجه شوند که هر چیزی را با خیال راحت و باامنیت کافی می‌توانند به شما بگویند آنگاه در مواردی که نیازمند مشورت یا همفکری باشند، شما جز آن کسانی خواهید بود که به آنها مراجعه خواهد شد.

 - بی‌نظیر و متمایز باشید. مردم به افراد ماهر و متخصص احترام زیادی می‌گذارند بویژه اگر این افراد واقعا متخصص و کارآمد باشند و توانایی و مهارت شان را بدون چشم داشت در اختیار دیگران قرار دهند.

بخشی از کسب و کار یا حرفه خود را که طالب زیادی دارد و به کار بسیاری از افراد می اید را انتخاب کنید و آنرا به‌عنوان یک کار فرعی و یا سرگرمی جنبی و ذوقی خود قرار دهید و هر آنچه که می‌توانید درباره آن به یادگیری و کسب مهارت و دانش بپردازید. این کار را یک جز لاینفک زندگی روزمره خود کنید. وقتی که به طور چشم گیری ماهر و متخصص شدید ، سعی کنید اطرافیان و افرادی را که نیازمند این تخصص شما هستند، از این مهارت بهره مند کرده و مورد حمایت خود قرار دهید.
روشهای کسب احترام در محیط کار
- سعی کنید فردی مفید و کمک رسان باشید. مردم به افرادی که بخشنده و کمک‌کننده باشند احترام می‌گذارند، به افراد بی کار و لاابالی و مزاحم بی‌احترامی می‌کنند و آدم‌های خودشیفته را تحقیر می‌کنند و از آنها تنفر دارند.

خیر یا کمک‌کننده بودن به این معنی است که یکی از اهداف اولیه‌تان این باشد که به دیگران در رسیدن به اهداف‌شان کمک کنید لذا  یادتان باشد هرقدر که به دیگران کمک کنید به همان اندازه احترام و ارزش کسب خواهید کرد.

-حد و مرز قائل شوید. هیچکس به یک فرد بی برنامه و بی خیال که درست انجام دادن کارها برایش مهم نیست اعتماد نمی کند.  پس کسب احترام به معنی وضع کردن یکسری حد و مرزها هم هست. اگر از شما کار غیرممکنی خواسته می‌شود درباره آن بخشی که انجام‌پذیر است توضیح دهید و خود را ملزم و موظف به انجام کامل این بخش کنید .اگر کسی به کمک همیشگی و بی‌قید و شرط شما وابسته شده است با گفتن دقیق آنچه که می‌توانید برایش انجام دهید او را از این خواب و خیال خارج کنید. هر قدر حد و مرز و شرایط شما قویتر باشد به همان اندازه احترام بیشتری کسب خواهید کرد.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
روشهای کسب احترام در محیط کار - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi