از ابتدای آمیزش تا لحظه زایمان ازمنظر اسلام

1 1 1 1 1 امتیاز 4.33 (3 رأی)
گزارش خرابی لینک

 از ابتدای آمیزش تا لحظه زایمان ازمنظر اسلامزن و شوهر لازم است در هنگام ازدواج فکر کنند برای چه ازدواج می کنند؟ برای چه فرزند می خواهند؟ چگونه فرزندی می خواهند؟ پس بهتر است در حیات جنسی هم قصد قربت و کسب رضای خدا را فراموش نکنند و طمانینه و آرامش در نظر داشته باشند که آمیزش توام با طمانینه باعث می شود گردش خون، طبیعی بوده و در نتیجه نسلی طبیعی و بهنجار پدید آید. در دین مقدس اسلام، غذا هم از لحاظ مادی بررسی می شود و هم از لحاظ معنوی. درست است که غذای حرام تاثیر  بدتر در روح و روان فرزند می گذارد. از این رو بسیار سفارش شده که والدین از غذای حرام و حتی غذای مشکوک پرهیز نمایند.

در زندگانی رسول اکرم (ع) دیده می شود که برای انعقاد نطفه حضرت زهرا (ع) به امر خداوند چهل روز از حضرت خدیجه فاصله گرفت و پس از چهل روز  
عبادت و روزه داری، با غذایی که از بهشت آورده شد، افطار کرد، آن گاه نطفه حضرت زهرا (ع) منعقد شد. عده ای از بزرگان سفارش می کنند که والدین پیش از  
بچه دار شدن روزه بگیرند یا عبادت خاصی را انجام دهند.
در این جا به برخی از این توصیه اشاره می شود:

1. تلاوت آیه نور توسط والدین، قبل از بارداری و توسط زن در ایام بارداری ضروری است.

2. خوردن گلابی:
الف) خوردن گلابی توسط پدر، سبب زیبایی فرزند می شود.
ب) به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان را نیکو و زیبا می کند.
پ) به زنان باردار گلابی بدهید که اخلاق فرزندانتان را نیکو می کند.
ت) خوردن گلابی مایه قوت قلب، پاکی معده، صفای دل، دلیری و زیبایی بچه می شود.
ث) گلابی قلب را جلا می دهد و دردهای درون را به اذن حق شفا می بخشد.

هم چنین روایت شده است که پیامبر (ع) گلابی اش را تکه کرد و به جعفر بن ابی طلالب داد و به او فرمود: بخور! همانا گلابی رنگ را جلا می دهد و فرزند را  نیکو میگرداند.

3.خوردن کاسنی:

الف) کاسنی برای افزایش فرزند مفید است.
ب) خوردن کاسنی باعث زیبایی فرزند و ازدیاد در پسر آوردن می شود.
ت) زیاد خوردن کاسنی سبب افزایش دارایی و تولد فرزند پسر خواهد شد.

4. خوردن قاووت به پدر و مادر توصیه شده است:
الف) خوردن سویق توسط والدین موجب قوت در فرزند و نبودن کودنی و سبک مغزی و نادانیدر او می شود.
ب) خوراندن سویق به کودک جهت تقویت و رویاندن گوشت و محکم کردن استخوان بسیارمفید است

در روایت آمده است، مردی به امام صادق (ع) عرض کرد: ای پسر رسول خدا، فرزندی به دنیا می آید که در او ضعف و سبک سری است. حضرت فرموند: چرا  
قاووت نمی خوری؟ آن را بخور و خانواده ات را هم به آن سفارش کن. به درستی که قاووت، گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند و فرزندی از تو به  
دنیا نمی آید مگر این که قوی باشد

5. سفارش به خوردن انار:
الف) خوردن انار شیرین، فرزند را نیکو می کند.

6. کندور:
الف) خوردن کندور توسط زن باردار باعث زیادی عقل بچه، باهوش، پاکدل، دانا و شجاع شدن پسر و خوش خو و نیکو شدن دختر می شود.

در حدیثی آمده است: به زنان حامله کندر بخورانید، به درستی که طفل در شکم مادر کندر غذای او می شود، دلش محکم و تحملش زیاد می شود.

دعا برای فرزند دار شدن:

1.نقل شده که امام صادق (ع) که فرموده اند درسجده این دو آیه را بخوانید:
(رب هب لی لدنک ذریه طیبه انک سمیع الدعا، رب لا تذرنی فردا و انت خیرو الوارثین)
2.در صبح و شام هفتاد مرتبه سبحان الله، ده مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه و سپس نه مرتبه سبحان الله و یک مرتبه استغفرالله ربی و اتب الیه گفته شود.

البته دعاهای دیگری است که می توانید به کتاب کلیدهای بهشت مراجع کنید.

در حین آمیزش:
تغذیه
در حین آمیزش هیچ یک از یا مرد مست نباشد و الکل مصرف نکرده باشند؛ چون موجب کمبود ویتامین D می شود و در نتیجه استخوان بچه نرم می گردد.

دکتر وازن معتقد است اگر طفل خرفت و کم هوش پیدا کردید و توانستید در اطراف وضع پدری یا مادری او اطلاعات صحیحی کسب کنید، به این نتیجه خواهید رسید  که یکی از والدین هنگام تشکیل نطفه مست بوده است.

هم چنین نوع غذا از نظر حرام یا حلال بودن اثر فراوانی در فرزند دارد که لازم است در این زمینه نیز توجه کافی صورت گیرد.

حالات پدر و مادر:
در پی روایاتی که بیان گر تاثیرات، به پدران و مادران سفارش شده است که در حین نزدیکی با وضو بوده و به یاد خدا باشند. بدیهی است یاد خدا موجب آرامش قلب می شود و در فرزند اثر مثبتی خواهد داشت. هم چنین رغبت و میل قوی جنسی زوجین، در زیبایی جنین و هوشمندی وی اثری قطعی خواهد نهاد. ترس و اظطراب والدین به هنگام عمل زناشویی، بدترین تاثیر را بر روی طفل می گذارد؛ همان گونه که آرامش خاطر پدر و مادر، تاثیر بس نیکو در فرزند می نهد.
تاثیر خستگی زیاد، روی جنین کاملا محسوس است و او را ضعیف و رنجور می کند.در حدیثی از معصومین (ع) نقل شده است که فرموده اند: در شبی که از مسافرت بر گردید و همین طور در شبی که می خواهید به مسافرت بروید، نزدیکی نکنید.

در ساعات اولیه شب با جسمی خسته و شکمی پر، آمیزش صورت نگیرد، بلکه در ساعات پایانی شب که خستگی جسم تا حدی زایل و شکم نیز خالی شده انجام شود.  
تجربه نشان داده است فرزندانی که نطفه آنها در ساعات پایانی شب منعقد می شود از هوش بیشتری برخوردارند.

از امام صادق نقل شده که فرمودند: در شب، زفاف کنید و در روز ولیمه دهید.

عوامل طبیعی و تاثیر آنها بر روی بدن:

1. اشعه گاما: جنس اشعه گاما از ذرات انرژی بوده و از این رو خاصیت نفوذ آن بسیار زیاد است. این اشعه مضر، در نور خورشید وجود دارد و اثرات منفی زیادی  بر سلول های اولیه دارد که تقریبا بعد از سی سال ظاهر می شود.

نقل شده که حضرت رسول اکرم (ع) به علی (ع) فرمودند: یا علی در مقابل نور خورشید مجامعت مکن مگر این که پرده ای بیاویزی که شما را بپوشاند؛ زیرا اگر در  آن حال فرزندی به وجود آید؛ همیشه در حال پریشانی و فقر است تا بمیرد.

2. اشعه ماورا بنفش: این اشعه دارای فوائد و مضراتی است. از آن جمله تغییراتی است که بر روی نسل و نژاد ایجاد می کنند.

3. اشعه مجهول: این اشعه از کرات دیگر به زمین می رسد؛ البته بنا به موقعیت فصول سال، فشارهوا، رطوبت، خشکی، کسوف، خسوف و غیره. در روایات هم به دست می آید که از جمله اوقات مکروه برای جماع، هنگام کسوف و خسوف و بادهای تند و زلزله است.

مکروهات حین آمیزش:
1. نگاه کردن به فرج زن که سبب کوری فرزند می شود.
2. سخن گفتن غیر از ذکر خدا که سبب لال شدن بچه می شود.
3. به همراه داشتن انگشتری که در آن ذکر خدا یا چیزی از قرآن باش.
4. آمیزش با همسر خود اما با شهوت زنی دیگر که موجب دیوانگی فرزند می شود.
و غیره...

اوقاتی که عمل جماع مطلوب است:
1. شب دوشنبه که در پی آن، فرزند حافظ کتاب خدا و راضی به آن چه خداوند برایش قرار داده، می شود.
2. شب سه شنبه که در اثر آن بعد از سعادت اسلام، شهادت روزی او می شود، خداوند او را با مشرکین عذاب نمی کند، دهانش خوش بو، دلش رحیم و جوانمرد خواهد بود و زبانش از دروغ و غیبت و تهمت پاک می ماند.
3.شب پنج شنبه که در پی آن، حاکمی از حکما و یا عالمی از علما خواهد شد.
4. روز پنج شنبه هنگام زوال که در پی آن شیطان به او نزدیک نگردد تا پیر شود و سلامتی دین و دنیا روزی اش خواهد بود.
5.شب جمعه که در پی آن، بچه خطیب و سخن گو خواهد شد.
6. روز جمعه بعد از نصر که آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد.
7.شب جمعه بعد از نماز عشا که امید است آن فرزند شبیه والدین باشد.
8. شب اول ماه رمضان

اوقاتی که عمل جماع مکروه است:
1. در میان طلوع فجر و طلوع خورشید
2. بعد از غروب تا رفتن سرخی طرف مغرب
3.شب خسوف و رو کسوف
4. شب و روزی که در آن بادهای سیاه، سرخ یا زرد بوزد.
5. هنگام زلزله
6. در اول ماه (غیر از ماه رمضان)، نیمه ماه و آخر ماه.
7. هنگامی که آفتاب طلوع می کند و زرد باشد.
8. بعد از ظهر؛ که آن فرزند لوچ خواهد شد.
9. بین اذان و اقامه؛ که فرزند، حریص بر خونریزی خواهد بود
10. شب عید فطر که فرزند الکثیر الشر خواهد بود.
و غیره...

دوران بارداری:
در حدیثی از رسول اکرم (ع) نقل شده که فرمودند: ای حولا قسم به کسی که مرا به حق پیامبر و فرستاده و بشارت دهنده و بیم دهنده، برانگیخته، هیچ زنی نیست که  از همسرش باردار گردد مگر این که در سایه خداوند عزوجل باشد تا این که درد زایمان به او برسد که به ازا هر دردی خداوند به او ثواب آزاد کردن بنده مومنی را  می دهد.

انسان برای زن دنیایی بسیار زیبا ایجاد کرده است، دنیایی که همه افراد آن، باید به مادر احترام گذاشته و تعظیم کنند حتی احترامی فرات از پدر چرا که پیامبر (ع) سه  بار دستور به احترام به مادر داد و سپس احترام پدر را امر فرمود و برای این که بانوی خانه به شغل مادری سرگرم باشد در سنت اسلامی توصیه شده است که تهیه معاش خانواده به عهده شوهر باشد و زن عهده دار تربیت اطفال که شخصیت های فردای جامعه اند. از نظر پاداش اخروی نیز در روایات آمده است که زن در دوران حمل همچون مجاهد فی سبیل الله است و اگر در حین زایمان بمیرد اجر شهید را دارد و یا این که (بهشت زیر پای مادران است.)

نام گذاری ماهای جنین:
خداوند در سوره مومنون می فرماید: و به یقین انسان از عصاره ای از گل آفریدیم. سپس او را نطفه ای در جایگاهی استوار قرار دادیم. آن گاه نطفه را به صورت عقله در آوردیم. پس آن عقله را مضغه گردانیدیم، و آن گاه مضغه را در استخوان هایی ساختیم، بعد استخوان ها را با گوشتی پوشاندیم، آن گاه (جنین را در) آفرینشی دیگر پدید آوردیم. آفرین با بر خدا که بهترین آفرینندگان است.

ماه های جنینی عبارتند از:
1. ماه اول: ماه قلب است
2- ماه دوم: ماه چهره خوب است مادر همیشه با وضو باشد. با کوشش تمام گناهان بپرهیزد. آرامش خود را حفظ کند و عصبانی نشود. از  خوردن غذاهای حرام پرهیز کند.
3- ماه سوم: ماه تارهای صوتی است.
4- ماه چهارم: ماه رویش مو است.
5- ماه پنجم: ماه حرکت است.
6- ماه ششم: ماه عظلات است.
7- ماه هفتم: ماه اعصاب است.
8- ماه هشتم: ماه زیبایی است.
9- ماه نهم: ماه تولد است.

بیشتر کودکان مبتلا به امراض رئحی، بیماری خود را از مادرشان به ارث برده اند، پس از آن جا که تمام خصوصیات مادر در فرزند اثر خوب و بد خود را می گذارد و خوشبختی یا بد بختی کودک را در رحم پی ریزی می کند ضرورت دارد مادران بیشتر مراقب رفتار و کردار خود باشند تا بتوانند فرزندانی صالح و نیکو داشته باشند. در این زمینه پیامبر (ع) نیز نقل شده که فرموده اند: سعادت و شقاوت انسان در شکم مادر پایه ریزی می شود.

نام گذاری کودک:
بهتراست قبل از تولد یعنی قبل از چهار ماه و ده روز انتخاب شود. از زمان حاملگی دو نام برای جنین باید انتخاب شود که اگر دختر بود یکی از نام ها و اگر پسر بود نام دیگر به وی داده شود.
پیامبر فرمود: بچه ها را در شکم نام گذاری کنید اگر نمی دانید پسر است یا دختر دو نام برای او بگذارید اگر سقط شود و نامی نداشته باشد در قیامت از پدر مواخذه کند پیامبر جنین حضرت فاطمه را پیش از تولد محسن نامید.

مشکلات دوران بارداری:
خداوند در سوره لقمان می فرماید و ما به هر انسانی سفارش کردیم که در حق پدر و مادر خود نیکی کن چون با حمل فرزند برداشته، سستی بروی سستی...

زن بعد از باردار شدن، با مسائلی از قبیل افسردگی، تنبلی و تن سنگین، تنگی نفس، دل به هم آمدن، آروغ ترش، سردرد، سر گیجه، تاریکی در چشم و تپش قلب روبه رو می شود. ممکن است بعد از یک ماه یا دو ماه ویار داشته ویارش چیزهای غیر طبیعی باشد.

توصیه هایی که مخصوص هر ماه بیان شده:
ماه اول: روزهای پنج شنبه و جمعه سوره یس و الصالف بخواند و به شکم بدمد. و روزهای جمعه از قبل از صبحانه انار میل کند و قبل از طلوع آفتاب، اندکی از تربت سیدالشهدا بخورد. و هر روز بر 2 عدد خرما سوره قدر بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه دوم: روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الملک بخواند. روز پنجشنبه 140 مرتبه و روز جمعه صد مرتبه صلوات با عجل فرجهم بگوید.هر روز 2 عدد عناب سوره توحید بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه سوم:
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره آل عمران بخواند. هر روز بعد از نمازها 140 مرتبه صلوات بفرستد. هر روز بر 1 عدد سیب آیه الکرسی بخواند و آن را ناشتا بخورد.


ماه چهارم:
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الدهر بخواند در تمام نمازها در یک رکعت سوره قدر تلاوت کند و هر روز بر دو انجیر سوره والتین بخواند و آن را ناشتا بخورد.


ماه پنجم:
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الفتح را تلاوت کند. و در یک نماز سوره النصر بخواند و هر روز یک عدد تخم مرغ سوره حمد بخواند و آن را ناشتا بخورد.


ماه ششم:
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره واقعه بخواند. شب ها در یک نماز سوره والتین تلاوت کند. و هر روز بر یک انار را پس از خواندن سوره فتح ناشتا بخورد.


ماه هفتم:
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره یس و تبارک بخواند. روزی 140 مرتبه صلوات بفرستد. و هر روز بر یک عدد به سوره یس بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه هشتم: روزهای شنبه بعد از نماز صبح سوره قدر ، ده مرتبه روزهای یک شنبه بعد از نماز صبح سوره والتین، دو مرتبه روزهای دوشنبه سوره یس روزهای سه شنبه سوره فرقان روزهای چهارشنبه سوره دهر روزهای پنج شنبه سوره محمد روزهای دوشنبه سوره الصافات از خوردن ماست شیرین و عسل کوتاهی نکند. هر روز جمعه ناشتا انار شیرین میل کند. در صورتی که ضرر ناشته باشد، هفته ای یک بار سرکه بخورد.

ماه نهم: بهتر است غذای او کباب باشد. ادویه نخورد. خرما میل کند. برای سلامتی امام زمان(ع) گوسفندی را ذبح کرده از آن بخورد. در نماز ظهر یا عصر سوره والعصر و الذاریات بخواند. در روزهای پنج شنبه سوره حج و در روزهای جمعه سوره فاطر را تلاوت کند. هر روز مقداری را برود. به عکس و آینه کمتر نگاه کند. هر روز بر مقداری شیر و خرما سوره دهر بخواند و آن را ناشتا بخورد.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
از ابتدای آمیزش تا لحظه زایمان ازمنظر اسلام - 4.3 out of 5 based on 3 votes

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi