تله گرفتاری‌های روزمره

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

تله گرفتاری‌های روزمره 


عصر حاضر زمان خوب و مناسبی برای زندگی است. در هیچ دوره ای از تاریخ این همه امکانات و فرصت های گوناگون برای کسب موفقیت وجود نداشته است. .....


عصر حاضر زمان خوب و مناسبی برای زندگی است. در هیچ دوره ای از تاریخ این همه امکانات و فرصت های گوناگون برای کسب موفقیت وجود نداشته است. در واقع به قدری کارهای خوب و زیاد برای انجام دادن وجود دارد که بتوان از میان آنها کارهایی را انتخاب کرد که موفقیت ما را در زندگی تامین کند. اما با این همه چرا بسیاری از انسان ها هیچ حرکتی نمی کنند تا کیفیت زندگی خود را بهتر کنند. چرا بسیاری از انسانها در تله گرفتاری های زندگی گرفتارند و هر روز درگیر روزمرگی های زندگی می شوند. چرا با وجود قدرت نامحدود و بسیار عظیم درونی انسان، درصد کمی از افراد از نعمت خوشبختی، سلامتی، شادکامی، آرامش، ثروت و... بهره مندند. شاید فراموش کرده اند که همه ما فرصت های شگفت انگیزی برای زندگی کردن، لذت بردن و عشق ورزیدن داریم و عظمت دنیای درون به همان عظمت و پهناوری بیرون است.

همه ما انسان ها بدون استثنا به دنبال شادی، موفقیت و آرامش هستیم. اما آیا همه ما جستجوگران  به دنبال آن چه  هستیم رسیده ایم؟؟؟ اگر چه ممکن است هر کدام از ما تعریف های متفاوتی از این واژه ها داشته باشیم . اما در رسیدن به آنها یک اصول مشترک وجود دارد که می گوید اگر انسان ها به دنبال موفقیت، خوشبختی و نشاط در زندگی خود هستند باید بدانند که آدمی تنها در سایه تولید افکار درست ،مثبت، خلاق، هدفمند و روحیه آفرین است که می تواند به دستاوردهای عالی برسد و سعادت و خوشبختی را در آغوش بگیرد. اکثر مردم افراد موفق را خیلی خوش شانس تصور می کنند و نمی دانند که موفقیت و خوش بختی نیز مانند هر کاری در این جهان اصولی دارد و دلیل پیروزی انسان های موفق فقط آشنایی با این اصول و کاربرد دقیق آنهاست. انسان های موفق تفاوت خیلی زیادی از نظر هوشی با دیگران ندارند. فقط بلدند چگونه و در چه راههایی از هوش و استعداد یا فرصت های زندگی استفاده کنند. اگر شما هم خواهان موفقید هستید پس حتماً نکات زیر را بخوانید..... .

قبل از هر چیزمی بایست خانه تکانی فکری کنید. دنیای انسان دنیای خلق اندیشه های اوست. آدمی هر پدیده ای را که در دنیای واقعیات خلق می کند، ابتدا در کارگاه ذهن خود به صورت یک اندیشه تولید می کند. بنابر گفته ی استفان کاوی، همه چیز دو بار آفریده می شود. همه چیز آفرینشی ذهنی یا نخستین و آفرینشی جسمانی یا دوم دارد. شما چگونه فکر می کنید؟؟؟ اگر با دقت به اطراف خود بنگرید خواهید دید که انسان ها حتی در برابر واقعه ای یکسان واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهند و این تفاوت واکنش ها به دلیل تفاوت باورهای انسان هاست. در واقع فرق بین انسان ها فرق در نظام باورهای آنان است. و باور همان اطلاعات اولیه ای است که با تکرار و تایید عواملی همچون پدر و مادر و معلم که الگو و تکیه گاهی برای ما در دوران کودکی محسوب می شوند، نسبت به هر چیزی در ذهن ما نشانده شده است.

یک انسان سالم و موفق یک صافی در ذهن دارد که از ورد احساسات نامطلوب به ذهن جلوگیری می کند و به همین دلیل هرگز آلت دست و قربانی احساسات و هیجانات منفی نمی شود

 بسیاری از باورهای ساخته شده در وجود ما می توانند ما را به رشد و تعالی و در یک کلام به خودشکوفایی نزدیک تر کنند و ما را نسبت به توانایی و ناتوانایی هایمان بینا کنند و همچون چراغی در تشخیص راه از بیراهه به ما یاری برسانند.اما بسیاری از باورهای شکل گرفته در ما باورهای غلطی هستند که نه تنها کمک کننده نیستند، بلکه همچون سدی بزرگ جلوی هر نوع حرکت و پیشرفتی را از ما گرفته اند. باورهای غلطی که می توانند منشاء بسیاری از امراض جسمی و روحی باشند. شاید تعجب کنید اما این یک واقعیت است که چگونگی فکر ما حتی می تواند بر فیزیولوژی ما تاثیرات مثبت و منفی داشته باشد. باورهایی از این دست که گاه مرتباً با خود زمزمه می کنیم که" من همیشه شکست خورده ام- من هیچ گاه نمی توانم به آنچه می خواهم برسم- همه آدم ها باید مرا دوست داشته باشند و..." اینها باورهای غلطی هستند که ممکن است در برهه هایی از زندگی به دلایل مختلف در شما شکل گرفته باشند، اما شما هیچ گاه محکوم نیستید که با این باورهای مسموم کننده زندگی کنید. اگر انسان ها بخواهند تفکر و نظام فکری خود را عوض کنند، باید به تغییر در نظام باورهای خود بپردازند. باورهای غلط را شناسایی کنند و باورهایی مثبت و صحیح را جایگرین آن کنند. در حقیقت باید گفت همه افراد دارای نقاط ضعف و قوت هستند. بهتر است این حقیقت را بپذیرید و از توجیه کردن نقاط ضعف خویش دست بردارید. در عوض بهتر است با شجاعت کامل نقاط ضعف خود را مشخص کنید و بعد برنامه ریزی کنید تا نقاط ضعف خود را برطرف کرده و مهارت های لازم را بدست آورید.

یک انسان موفق فروتن است. اشتباهات خود را قبول کرده و عذرخواهی می کنند. به توانایی های خود اعتماد دارند؛ اما مغرور نمی شوند و اگر از دیگران درسی بیاموزند خشنود می شوند. یک انسان سالم  و موفق یک صافی در ذهن دارد که از ورد احساسات نامطلوب به ذهن جلوگیری می کند و به همین دلیل هرگز آلت دست و قربانی احساسات و هیجانات منفی نمی شود.

تله گرفتاری‌های روزمره

افراد موفق عقیده به سرنوشت، تقدیر، شانس و اقبال ندارند و منتظر نمی نشینند تا این عوامل آینده آنها را شکل دهد. آنها معتقدند که خودشان هستند که باید آگاهانه و فعالانه زندگی را خلق کنند.باید تلاش کنید و استعدادهای خاص خود را کشف کنید و خود را موظف کنید که در آن حوزه ها خود را تقویت کنید تا به یکی از سرآمدهای نسل خود تبدیل شوید.

همین امروز اهدافتان را مشخص کنید.اساس خلقت جهان هستی توسط خدای رحمان بر اساس طراحی و هدف گذاری بوده  است. همه چیز در جهان هستی در مسیر و مداری مشخص در حرکت است. انسان نیز از این قائده مستثنی نیست. یکی از دلایلی که بعضی از افراد سریع تر و بهتر از دیگران کارهای خود را انجام می دهند، این است که از اهداف و مقاصد خود آگاهی کامل دارند و از آن منحرف نمی شوند. انسان هدفمند مرتباً بر میزان شدت مغناطیسی وجود خویش می افزاید، زیرا همواره از خود سوال می کند که چگونه باید به اهدافم برسم. چنین انسان پویایی همواره شاد زندگی می کند. آنها واضح و با یقین می دانند که برای زندگی خود چه می خواهند و چه نمی خواهند. حقایق زندگی را در نظر می گیرند و بر اساس آن برنامه ریزی می کنند، در حالی که دیگران فقط تماشاچیان زندگی هستند.

 

در هدف گذاری آگاهانه و صحیح موارد زیر را مورد دقت قرار دهید.

** به طور دقیق معلوم کنید که چه می خواهید.

** هدف خود را روی کاغذ بنویسید.

** برای هدف خود مهلت تعیین کنید.

** فهرستی از تمام کارهایی که باید انجام دهید، تا به هدف خود برسید تهیه کنید.

** فهرست خود را به یک برنامه سازمان یافته تبدیل کنید.

** فوراً کار را بر اساس برنامه ای که نوشته اید شروع کنید.

** هر روز گامی به سوی هدف خود بردارید و کاری انجام دهید.

 

انسان هایی که مرتباً اهداف جدیدی برای خود طراحی کرده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی می کنند، خود را همواره در مسیر کمال و مسیر تحول می بینند. چنین انسانهایی وقت ندارند که به چیزهای منفی و مخرب بیندیشند و افسرده شوند. افراد موفق همواره در حال کار، پر انرژی و فعال هستند. در حالی که بسیاری از مردم روی کاناپه دراز می کشند، برنامه ریزی می کنند، اما هیچ کدام را انجام نمی دهند و دور خود می چرخند. پس هر روز به هدف های خود بیندیشید و آنها را مرور نمایید. اگر صبح خود را با انجام مهم ترین کار آغاز کنید، آن گاه به تدریج به مهم ترین هدف خود دست پیدا خواهید کرد. اگر در ذهنتان به هدفی که انتخاب می کنید، اعتقاد داشته باشید مغز شما هدف مورد نظر را به شکل واقعی می پذیرد. در این صورت اطمینان پیدا می کنید که به این هدف می رسید.

منبع: تبیان

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
تله گرفتاری‌های روزمره - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi