درس‌های یک نامزدی بهم‌خورده

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رأی)
گزارش خرابی لینک

درس‌های یک نامزدی بهم‌خورده

معمولا افراد مطلقه به دلیل ضربه روحی شدیدی که پس از طلاق می خورند یا از ازدواج مجدد وحشت دارند و دیگر به ازدواج فکر نمی کنند یا اینکه در ازدواج بعدی دچار اشتباهاتی مثل سختگیری های بسیار،‌ سخت پسندی، شک و تردید فراوان به جنس مخالف و... می گردند. یکی از اعتقادات و اشتباهات چنین افرادی این است که اگر قرار باشد با کسی ازدواج کنم او حتما باید صد و هشتاد درجه با نامزد قبلی تفاوت داشته باشد. یعنی اگر فرد قبلی بی پول بوده جذب فردی که تمام زندگی اش در کار و پول خلاصه شده می شوند و اگر مهربان و گرم بوده، به دنبال فردی مغرور و سرد می گردند. اگر قبلی کم سن و سال بوده، فرد بعدی را طوری انتخاب می کنند که به قول خودشان سن بالا و با تجربه باشد و...

در واقع زمانی که دو نفر در دوران نامزدی از همدیگر جدا می شوند، نه تنها دچار شکست عاطفی و روحی می شوند بلکه از لحاظ روانی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و دید و نظرشان نسبت به ازدواج و داشتن شریک زندگی و حتی معیارهای وی تغییر می یابد. همین امر باعث خارج شدن آنها از مسیر اصلی موفقیت و گمراه شدنشان می گردد. خشم و ترس ناشی از ازدواج ناموفق قبل باعث منفی شدن دید آنها نسبت به افرادی از سنخ همسر قبلی شان می گردد. به بیان دیگر این افراد مدام ویژگیها و خصوصیات بد نامزد قبلی شان را در ذهن دارند و اصلا به جوانب مثبت شخصیتی و اخلاقی وی نمی اندیشند و چون فرد قبل را کوهی از بدی و زشتی ها می بینند برای ازدواج مجدد به دنبال فردی می روند که صد در صد برعکس نامزد قبلی شان باشد و این یعنی آغاز تازه شکستی دیگر زیرا:

نامزد جدید شخصی است که به دلیل تفاوت زیاد با فرد قبلی و ویژگی ها و اخلاقیاتش انتخاب شده، نه به دلیل ویژگی های مثبت و ارزنده خودش. به همین دلیل همیشه و در طول زندگی آینده اش باید همین فرد باشد و حق تغییر ندارد چون یقینا در آتش غضب و نفرت همسرش خواهد سوخت.

فردی که تنها از روی نفرت و انزجار از فرد قبلی،‌ نامزد جدیدش را انتخاب کرده یعنی هنوز نتوانسته است از قفس نفرت و خشم خود خلاص گردد. به همین دلیل همسر مطمئنی نبوده و فرد نمی تواند پایه های زندگی اش را بر مبنای اعتماد به وی و تکیه بر او بنا نهد.

معمولا این افراد به دلیل داشتن تجربه ناموفق قبلی، برای فرار از شکست مجدد در زندگی جدید خیلی خشک و غیر قابل انعطاف هستند. به همین دلیل همسر اینگونه افراد باید دارای گذشت و فداکاری بسیار باشند.

نامزد جدید شخصی است که به دلیل تفاوت زیاد با فرد قبلی و ویژگی ها و اخلاقیاتش انتخاب شده، نه به دلیل ویژگی های مثبت و ارزنده خودش. به همین دلیل همیشه و در طول زندگی آینده اش باید همین فرد باشد و حق تغییر ندارد

با توجه به تمام دلایل قید شده در بالا افرادی که قصد ازدواج با یک فرد مطلقه را دارند باید به برخی موارد توجه بسیار زیادی کنند:

1. مشاوره گرفتن از افراد متخصص و خبره و تکیه نکردن بر دانش شخصی خود.

2. توجه بسیار به خلقیات و اعتقادات فرد مقابل در مورد اطرافیان و جامعه به خصوص در مورد جنس مخالف.

3. تحقیق و تفحص از زندگی قبلی فرد مقابل و صحبت رو در رو با نامزد قبلی جهت شناخت خواستگار.

4. بررسی نامزد قبلی خواستگار جهت شناسایی روحیات خواستگار که براساس آن بتواند به تطبیق یا عدم تطبیق خود با خواستگار پی ببرد.

5. طولانی تر کردن دوران آشنایی جهت شناخت بیشتر روحیات فرد مقابل.

6. تلاش جهت عدم وابستگی روحی و عاطفی به خواستگار در دوران آشنایی به دلیل رسیدن به شناختی کامل و درست از وی.

7. واقع بینی نسبت به مشکلات فرد مقابل و تطابق یا عدم تطابق خود با وی.

8. تصمیم گیری براساس یافته های حقیقی خود و نظر قطعی مشاور و متخصص ازدواج.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
درس‌های یک نامزدی بهم‌خورده - 5.0 out of 5 based on 2 votes

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث «مومن آیینه مومن است»، شما نیز آیینه ما باشید و با یادآوری نقاط ضعف و قوت پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته مهم:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی، تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi