عامل بروز میگرن چیست؟

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

عامل بروز میگرن چیست ؟

این محققان مدعی اند که یافته هایشان فرضیه های پیشین مبنی بر این که چرا طی یک حمله میگرنی مغز آسیب می بیند، را به چالش می کشد.

مدت هاست که تصور می شود درد میگرن ناشی از انبساط شریان ‍ های خارج از جمجمه است؛ اما دانمارکی ها بر این باورند که حساس شدن فوق العاده رشته های عصبی در اطراف شریان های خونی عامل بروز این دردهاست.

این دانشمندان اسکن های MRI متعلق به ۱۹ زن که از میگرن رنج می بردند، را بررسی و شریان های آن ها را طی یک حمله مطالعه کردند.

گفتنی است تمامی این زنان بدون داشتن اختلالات بینایی از میگرن رنج می بردند.

این بدین معناست که میگرن در آن ها به یک طرف سر مرتبط است و محققان حاضر در این پروژه طرف دیگر مغز را برای بررسی تفاوت های دو طرف این عضو مطالعه کردند.

آن ها دریافتند که برخلاف باور عموم، شریان های خونی طی حمله میگرنی منبسط نشدند و بنابراین عامل دیگری برای بروز درد وجود داشت.

این محققان پس از انجام تحقیقات لازم پی بردند که شریان های واقع در بیرون جمجمه طی حملات میگرنی منبسط نشدند و شریان های داخل جمجمه نیز در سمتی که سردردها احساس می شدند، در مقایسه با طرف بدون درد سر، فقط اندکی منبسط شدند.

به گزارش دانشمندان مرکز نورولوژی لنست، این موضوع همچنین پرسش هایی را در خصوص چگونگی عملکرد داروی معمول برای میگرن یعنی sumatriptan برمی انگیزد و بنابراین پیش از داشتن یک اسکن MRI دیگر، این دارو به بیماران میگرنی داده شد.

بررسی ها نشان داد که شریان های خونی واقع در درون جمجمه هنوز اندکی منبسط شده بودند (حتی پس از رفع میگرن) و این بدین معناست که دارو آن گونه که پیشتر تصور می شد، عمل نمی کرد.

تحقیقات آتی باید به دنبال تضمین این نکته باشد که این دارو در درون سیستم عصبی مرکز/مغز عمل خواهد کرد و این که باید قادر باشد از سد خونی مغزی عبور کند.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
عامل بروز میگرن چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث «مومن آیینه مومن است»، شما نیز آیینه ما باشید و با یادآوری نقاط ضعف و قوت پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته مهم:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی، تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi