حسادت زنانه، همیشه هم بد نیست!

1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (2 رأی)
گزارش خرابی لینک

hesadat.jpg

بیایید اول با مفهوم حسادت، آشنا شویم. حسادت، نگرانی و ترس از یک رقیب احتمالی است که فکر می‌کنید علاقه یا محبت همسرتان را به خود جلب کرده است. این احساس، می‌تواند شامل شک و تردید نسبت به خیانت همسرتان یا کسی که دوستش دارید باشد.سه نوع حسادت وجود دارد. نوع اول، بر اساس یک رقابت شکل می‌گیرد. این نوع حسادت معمولاً زمانی بروز پیدا می‌کند که پای یک رقابت واقعی در میان است.
نوع دوم حسادت، برنامه‌ریزی شده است. این احساس زمانی رخ می‌دهد که شما همسرتان را به حسادت متهم می‌کنید، در حالی که آن کسی که واقعاً دارد حسادت می‌کند، خود شما هستید.

و در نهایت، نوع سوم حسادت، توهمی است. در این نوع حسادت، فرد، سناریوهای خیالی در ذهن خود درست کرده و در نتیجه، حسودی می‌کند.

آیا حسادت همیشه بد است؟
خب نه، حسادت همیشه هم بد نیست! حسادت می‌تواند منافعی هم داشته باشد. بعضی از پزشکان معتقدند که وجود کمی حس حسادت در عشق لازم است. این حسادت می‌تواند از رابطه و زندگی زناشویی شما در برابر خطرهای واقعی محافظت کند. گاهی کمی حسادت سالم می‌تواند ارتباط متقابل شما با همسرتان را بهتر کند، مرز و محدوده زندگی مشترک شما را مشخص نماید و احساس مسئولیت و تعهد شما را افزایش دهد.

اگرچه، در صورتی که خانم شما حسود است، به چیزهایی بیشتر از درک معنا و مفهوم حسادت نیاز دارید. برای کسانی که حسادت بر زندگی مشترک آن‌ها سایه انداخته، چند توصیه ویژه داریم که بهتر است مورد توجه قرار دهند.
صبور باشید
شاید به نظر برسد کسی که با او ازدواج کرده‌اید، همیشه موضع حسادت را در پیش می‌گیرد، اما این موضوع، تا ابد مشکل‌ساز نخواهد بود. آدم‌ها رشد می‌کنند، تغییر می‌کنند و عاقل‌تر می‌شوند. چیزهایی که اوایل ازدواج شما را آزار می‌دهد، ممکن است بعدها اهمیت چندانی نداشته باشند. صبر و شکیبایی در مقابله با این مشکل، کمک زیادی به شما خواهد کرد.
شخصی می‌گفت: هرچه بیشتر اعتماد را وارد زندگی مشترکمان می‌کردم، همسرم راحت‌تر می‌توانست حس حسادت خودش را کنترل کند. کارهایی بود که می‌توانستم برای جلب اعتماد همسرم انجام دهم.
اعتمادسازی کنید
شخصی می‌گفت: هرچه بیشتر اعتماد را وارد زندگی مشترکمان می‌کردم، همسرم راحت‌تر می‌توانست حس حسادت خودش را کنترل کند. کارهایی بود که می‌توانستم برای جلب اعتماد همسرم انجام دهم. مثلاً او می‌دانست که من هنگام کار، در ساعت ناهار با همکاران زن ناهار نمی‌خورم، مگر اینکه جمع بزرگی از دوستان و همکاران در کنار هم نشسته باشیم. دانستن این موضوع باعث می‌شد که او دیگر وقتی به این فکر می‌کرد که من الان دارم چه کار می‌کنم، دچار حسادت توهمی نشود.
عزت نفس همسرتان را افزایش دهید
ریشه بسیاری از حسادت‌های همسرتان در کمبود عزت نفس اوست. راهی پیدا کنید تا عزت نفس همسرتان را افزایش دهید. او را تشویق کنید در یک کلاس فوق برنامه شرکت کرده یا به طور منظم ورزش کند. به روش‌های گوناگون از تیپ ظاهری یا طرز صحبت کردن او تعریف کنید. اگر همسرتان احساس کند به او احترام می‌گذارید و دوستش دارید، به سختی گرفتار حسادت می‌شود.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
حسادت زنانه، همیشه هم بد نیست! - 4.5 out of 5 based on 2 votes

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث «مومن آیینه مومن است»، شما نیز آیینه ما باشید و با یادآوری نقاط ضعف و قوت پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته مهم:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی، تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi