فعالیت بیش ازحد درفیسبوک افسرده تان می کند

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

feysbooks.jpg

در واقع، ممکن است افسردگی تان دلیل خاص و مشخصی نداشته باشد.
در زیر به برخی از علت های تعجب آور افسردگی اشاره می کنیم.

۱. فعالیت بیش از حد در فیس بوک
وقت زیادی را در اتاق های گفت وگو و وب سایت های اجتماعی می گذرانید؟ نتایج تحقیقات نشان می دهد که فعالیت در این اتاق ها و شبکه های اجتماعی می تواند با افسردگی مرتبط باشد.
معتادان به اینترنت با ارتباطات انسانی واقعی در کشمکش هستند و معمولا نگاه شان به دنیا غیر واقعی است. برخی متخصصین حتی آن را" افسردگی فیس بوکی" می نامند.
در یک تحقیق که در سال ۲۰۱۰ انجام گرفت، محققان دریافتند که حدود دو درصد از افراد بین ۱۶ تا ۵۱ سال بیش از اندازه در اینترنت حضور دارند و در معرض افسردگی قرار دارند.

۲. اتمام برنامه تلویزیونی یا فیلم
وقتی چیز مهمی تمام می شود، مثل یک برنامه تلویزیونی، فیلم یا بازسازی خانه، می تواند در برخی افراد سبب ابتلا به افسردگی شود.
در سال ۲۰۰۹ برخی طرفداران فیلم آواتار احساس افسردگی و حتی میل به خودکشی داشتند، چون دنیای ساختگی فیلم واقعی نبوده است. واکنش مشابهی نیز در مورد تماشاگران فیلم های هری پاتر نیز گزارش شده است.

۳. استعمال سیگار
خیلی وقت است سیگار کشیدن یکی از عوامل افسردگی معرفی شده است. افرادی که در معرض افسردگی قرار دارند بیشتر به دود کردن سیگار روی می آورند.
اما گفته می شود نیکوتین بر فعالیت انتقال دهنده های عصبی در مغز اثر می گذارد و موجب بالا بردن سطح دوپامین و سروتونین (که مکانیزم عمل داروهای ضدافسردگی نیز هست) می شود.

این امر، ذات اعتیادآور دارو و تغییرات خلق و خو که با آن همراه است و هم چنین اینکه چرا افسردگی با ترک سیگار همراه است را توضیح می دهد. خودداری از کشیدن سیگار و ترک آن می تواند به متوازن کردن مواد شیمیایی مغز کمک کند.

۴. بیماری تیروئید
وقتی غده تیروئید نتواند هورمون تیروئید کافی تولید کند، به آن کم کاری تیروئید گفته می شود که افسردگی یکی از علائم آن است.
این هورمون چند کاره است اما یکی از مهمترین وظایف آن انتقال دادن پیام های عصبی و تنظیم سطح سروتونین بدن است.
اگر علائم جدیدی از افسردگی را در خود مشاهده می کنید - مخصوصا اگر همراه با حساسیت به سرما، یبوست و خستگی باشد - بد نیست عملکرد تیروئید تان را بررسی کنید.

۵. اختلالات خواب
تعجب آور نیست کمبود خواب می تواند منجر به آسیب پذیری شود اما می تواند احتمال بروز افسردگی را نیز افزایش دهد. در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۷ انجام گرفت مشخص شد وقتی شرکت کننده های سالم تصاویر ناراحت کننده مشاهده کردند، فعالیت مغزی شان بیشتر شد و بی خواب شدند.

این واکنش درست شبیه واکنشی است که افراد افسرده نشان می دهند. اگر به اندازه کافی نخوابید، وقت کافی برای استراحت کردن و ترمیم شدن دوباره سلول های مغزی نداشته و مغز خوب کار نخواهد کرد و افسردگی نمایان می شود.

۶. هوای گرم تابستان
اختلال عاطفی فصلی بیشتر با افسردگی زمستانی شناخته شده است که افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. اما برای تعدادی از این افراد، این نوع افسردگی در تابستان اتفاق می افتد. افسردگی هوای گرم زمانی اتفاق می افتد که بدن برای هماهنگ شدن با فصل جدید با تاخیر وارد عمل می شود. این می تواند به خاطر عدم توازن در شیمی مغز و هورمون ملاتونین باشد.

۷. محل زندگی
بحث بر سر این که زندگی شهری بهتر است یا روستایی بحثی بی پایان است اما تحقیقات نشان داده افرادی که در شهر زندگی می کنند تا ۳۹ درصد بیشتر در معرض اختلالات روحی هستند تا آنها که در نواحی روستایی زندگی می کنند.
تحقیقی که در سال ۲۰۱۱ انجام گرفت، برای این مسئله توضیح ارائه می دهد که شهرنشینان در بخشی از مغز که اضطراب را تنظیم و تعدیل می کند فعالیت بیشتری دارند.
مقدار بیشتر اضطراب می تواند موجب اختلالات روانی شود. میزان افسردگی در کشورها و شهرهای مختلف نیز متفاوت است. افسردگی در برخی کشورها شایع تر است.

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
فعالیت بیش ازحد درفیسبوک افسرده تان می کند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi